Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення

 

Загальна характеристика професії

ХХI століття – епоха розвитку інформаційних та комп’ютерних технологій в усіх галузях економічного та суспільного життя. Невід’ємною потребою в організації будь-якого типу є комп’ютерне оснащення. Підготувати техніку до роботи, підключити  офісне обладнання, встановити програмне забезпечення допоможе оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. Кваліфікований спеціаліст не лише допоможе з технічним устаткуванням робочого місця, але й забезпечить клієнта обробленою інформацією, організує електронний документообіг, збереження даних, оновлення сайту та багато іншого.

Основні знання, необхідні для якісного виконання

типових та спеціальних виробничих завдань:

 • основи безпеки праці, виробничої санітарії, правил експлуатації комп’ютерної техніки, периферійних пристроїв і засобів зв’язку;
 • будова і принципи дії, експлуатаційні особливості комп’ютерної техніки, периферійних пристроїв, офісного обладнання і засобів зв’язку;
 • склад та інсталяційні особливості основних операційних систем;
 • особливості установки основних пакетів прикладних та інструментальних програм;
 • технології обробки інформації у відповідному програмному середовищі;
 • основи патентного і майнового права в галузі інформаційних технологій;
 • правила та методики побудови Веб-сайтів і Веб-додатків;
 • методики пошуку інформації в інформаційних мережах;
 • протоколи створення та побудови інформаційних мереж;
 • технічні вимоги до носіїв інформації та витратних матеріалів;
 • основи діловодства;
 • правила та методики тестування комп’ютерної техніки, периферійних пристроїв, офісного обладнання і засобів зв’язку;
 • основи іноземної мови професійного спрямування;
 • основи трудового законодавства України;
 • професійний стиль і етика спілкування з діловими партнерами та споживачами послуг і інформаційних продуктів;
 • основи підприємницької діяльності.

Умови навчання

3 роки навчання. Теоретичне навчання проходить в кабінетах загальноосвітніх дисциплін  за програмами 10-11 класів, факультативна підготовка до ЗНО. Спортивні заняття на базі ліцею (спортзал, стадіон, міністадіон). 1 день в тиждень – виробнича практика. Уроки спецдисциплін та виробнича практика проходять в новому комп`ютерному класі, оснащеному потужними, енергозберігаючими моноблоками ( потужність БП всього 65 W, аналогічний стаціонарний ПК - 350-400 W), в яких мінімум проводів, максимум місця.

Кожен моноблок оснащено : діагональ екрану 23.8; роздільна здатність 1920х1080; Intel core i3 (останнього 8-го покоління Kaby Lake R); ОЗУ DDR4 4GB 2400 Mhz;  жорсткий диск 1 ТБ;  Wi-fi модуль з підтримкою 5 ГГц; веб камера; колонки та ін.

Програмне забезпечення: ОС Windows 10; Office 2010; Veyon (програма для моніторингу і керування комп’ютерним класом); Антивірусна програма; Adobe Photoshop CC 2018; Sublime Text 3; Sony vegas pro 13

На ІІІ курсі переддипломна практика на підприємствах та в організаціях м. Києва.

 Вимоги професії до людини

Обмеження вступника за статтю - відсутні, за віком –на основі базової та повної середньої освіти. За станом здоров’я прийом можливий на підставі медичної форми 086/у.

 Терміни навчання

 На основі базової середньої освіти (після 9-го класу) – 3 роки. По закінченню КПЕЛ випускники отримують атестат про повну середню освіту, диплом державного зразка, 3 роки трудового стажу.

 На основі повної середньої освіти - 1,5 роки. По закінченню випускники отримують диплом державного зразка, 1,5 роки трудового стажу.

Бажаючі підвищити свій професійний рівень можуть продовжити навчання у коледжах Києва (4-й курс)  і отримати диплом молодшого спеціаліста "технік - програміст".

 Перспективи зайнятості

Стабільно високим залишається в останні роки попит на IT -спеціалістів. Знання останніх технологій і спеціальна освіта дозволяють нашим випускникам стати операторами, системними адміністраторами, веб-дизайнерами, продавцями-консультантами комп’ютерної техніки, працювати в сервісних центрах. Набуті компетентності в області основ підприємницької діяльності можуть допомогти нашому випускнику розпочати власну справу, працювати на успішні компанії  в режимі віддаленого доступу.  Всі ці спеціальності забезпечать вам комфортні умови праці і стабільну високу заробітну плату.

 

Пошук