Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення

 

Загальна характеристика професії

ХХI століття – епоха розвитку інформаційних та комп’ютерних технологій в усіх галузях економічного та суспільного життя. Невід’ємною потребою в організації будь-якого типу є комп’ютерне оснащення. Підготувати техніку до роботи, підключити  офісне обладнання, встановити програмне забезпечення допоможе оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. Кваліфікований спеціаліст не лише допоможе з технічним устаткуванням робочого місця, але й забезпечить клієнта обробленою інформацією, організує електронний документообіг, збереження даних, оновлення сайту та багато іншого.

Детальніше...

Машиніст крана (кранівник).

Загальна характеристика професії

     Розвиток інфраструктури - один з найважливіших шляхів підвищення продуктивності праці в промисловості і будівництва. Недарма неодмінним елементом сучасного міського пейзажу є вантажопідіймальний кран. З розвитком будівельної галузі, виконувати будівельно-монтажні роботи без механізації просто неможливо, так як вага окремих деталей, з яких складається будівля або вантаж, який потрібно перемістити нерідко досягає сотень кілограмів і навіть декількох тонн. А щоб керувати цим вантажопідіймальним краном потрібен спеціальний працівник – машиніст крана (кранівник).

 

Детальніше...

Слюсар-електромонтажник

Історія виникнення професії

Вперше про електричні процеси дізналися ще в давнину. Це всім відомий дослід зі статичним зарядом хутра. Хутро натирали бурштином, після цього камінь отримував властивість притягувати папір. Це помітив Фалес. У зв'язку з асоціацією з даними каменем з'явилося слово «електрика», що в перекладі означає «бурштин». Дане вчення розвивалось досить повільно, але все змінилось в епоху Відродження, коли провідні уми світу починають активно досліджувати рух заряджених частинок. Це і привело до початку століття електрики. З появою перших освітлювальних приладів виникла необхідність у фахівцях, які будуть їх обслуговувати, не боячись ризику бути ураженими струмом. Так з'явились перші електрики. Їх робота була небезпечною і непередбачуваною. Методом проб і помилок удосконалювалися технології ізоляції обладнання і освоювалися технології застосування електричної енергії. У наш час електрики займають нішу хоч і небезпечних, але постійно затребуваних професій. Одна з таких професій – Слюсар-електромонтажник.

Детальніше...

Електрозварник ручного зварювання; рихтувальник кузовів

Загальна характеристика професії

    Починаючи від садової візки і закінчуючи підводним човном - все це не може обійтися без електрозварювання . Хороший електрозварник - це справжній художник, який творить з купи розрізненого металу справжні витвори мистецтва. Проходячи повз будь-якого будівництва , ми мимоволі зупиняємося, заворожено дивлячись на снопи іскор і найяскравіші спалахи. Проте мало хто знає, наскільки необхідна сучасному світу ця професія з красивою назвою електрозварник. У прямі обов'язки кваліфікованого електрозварника входить уміння виконувати будь-які види зварювальних робіт. Це зварювання сталевих рулонів для отримання всіляких ємностей, зварювання судин різної геометрії і різного ступеня складності, зварювання конструкцій із сталевих листів, труб і циліндрів.

 

Детальніше...

Маляр; штукатур; лицювальник-плиточник

Загальна характеристика професії

         Ми навчаємося в Київському професійному енергетичному ліцеї. Основний наш профіль будівництво. Будівництво — одна з галузей виробництва, в якій задіяні робітники багатьох професій. Одна з них маляр, штукатур, лицювальник-плиточник.

       Штукатури накладають штукатурку на внутрішні стіни та стелі, формують вогнестійкі, шумопоглинальні та стійкі до стирання поверхні, згладжуючи усі нерівності. Окрім цього, штукатури можуть встановлювати фабричні ізоляційні системи на зовнішні стіни, що створює надійну ізоляцію та оригінальний архітектурний вигляд. Вони можуть створювати орнамент на штукатурці. Де штукатур, там і маляр - так вони і йдуть один за одним. Маляр покриває фарбами і лаками стіни, стелі, підлоги, двері і інші елементи будівель і споруд. Завдання маляра - надати будівлі красивого, нарядного вигляду, нанести шар фарби, що врятує будівлю від руйнування. Маляр займається фарбуванням, обклеюванням, художньою обробкою, ремонтом зовнішніх і внутрішніх поверхонь будівлі. В процесі роботи очищає поверхню від пилу, грязі, іржі, підбирає фарбу потрібного кольору і якості, наносить її тонким шаром на зовнішню поверхню. Роботи, пов’язані з опорядженням поверхонь будівлі штучними матеріалами, називають облицювальними. До них відносять роботи, пов’язані з опорядженням поверхонь різними видами плиток, великогабаритними облицювальними листами. Облицювальні роботи можуть виконуватись як зовні на фасадах, так і в середині будівель при облицюванні стін і підлог. Поверхню облицьовують з тим, щоб захистити конструкцію від атмосферних впливів, вологи, механічних пошкоджень, а також з санітарно-гігієнічною і декоративною метою. 

 

Детальніше...

Пошук