Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення

 

Загальна характеристика професії

ХХI століття – епоха розвитку інформаційних та комп’ютерних технологій в усіх галузях економічного та суспільного життя. Невід’ємною потребою в організації будь-якого типу є комп’ютерне оснащення. Підготувати техніку до роботи, підключити  офісне обладнання, встановити програмне забезпечення допоможе оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. Кваліфікований спеціаліст не лише допоможе з технічним устаткуванням робочого місця, але й забезпечить клієнта обробленою інформацією, організує електронний документообіг, збереження даних, оновлення сайту та багато іншого.

Детальніше...

Машиніст крана (кранівник).

 

Загальна характеристика професії

     Розвиток інфраструктури - один з найважливіших шляхів підвищення продуктивності праці в промисловості і будівництва. Недарма неодмінним елементом сучасного міського пейзажу є вантажопідіймальний кран. З розвитком будівельної галузі, виконувати будівельно-монтажні роботи без механізації просто неможливо, так як вага окремих деталей, з яких складається будівля або вантаж, який потрібно перемістити нерідко досягає сотень кілограмів і навіть декількох тонн. А щоб керувати цим вантажопідіймальним краном потрібен спеціальний працівник – машиніст крана (кранівник).

 

Детальніше...

Слюсар-електромонтажник

Історія виникнення професії

Вперше про електричні процеси дізналися ще в давнину. Це всім відомий дослід зі статичним зарядом хутра. Хутро натирали бурштином, після цього камінь отримував властивість притягувати папір. Це помітив Фалес. У зв'язку з асоціацією з даними каменем з'явилося слово «електрика», що в перекладі означає «бурштин». Дане вчення розвивалось досить повільно, але все змінилось в епоху Відродження, коли провідні уми світу починають активно досліджувати рух заряджених частинок. Це і привело до початку століття електрики. З появою перших освітлювальних приладів виникла необхідність у фахівцях, які будуть їх обслуговувати, не боячись ризику бути ураженими струмом. Так з'явились перші електрики. Їх робота була небезпечною і непередбачуваною. Методом проб і помилок удосконалювалися технології ізоляції обладнання і освоювалися технології застосування електричної енергії. У наш час електрики займають нішу хоч і небезпечних, але постійно затребуваних професій. Одна з таких професій – Слюсар-електромонтажник.

Детальніше...

Електрозварник ручного зварювання; рихтувальник кузовів

Загальна характеристика професії

    Починаючи від садової візки і закінчуючи підводним човном - все це не може обійтися без електрозварювання . Хороший електрозварник - це справжній художник, який творить з купи розрізненого металу справжні витвори мистецтва. Проходячи повз будь-якого будівництва , ми мимоволі зупиняємося, заворожено дивлячись на снопи іскор і найяскравіші спалахи. Проте мало хто знає, наскільки необхідна сучасному світу ця професія з красивою назвою електрозварник. У прямі обов'язки кваліфікованого електрозварника входить уміння виконувати будь-які види зварювальних робіт. Це зварювання сталевих рулонів для отримання всіляких ємностей, зварювання судин різної геометрії і різного ступеня складності, зварювання конструкцій із сталевих листів, труб і циліндрів.

 

Детальніше...

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

 

 

Загальна характеристика професії

         Ми навчаємося в Київському професійному енергетичному ліцеї. Основний наш профіль енергетика. Енергетика— одна з галузей економіки, в якій задіяні робітники багатьох професій. Одна з них Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 2, 3,4-го розрядів.

 

Детальніше...